03 Апрел, 2025, 5 Шаввол, 1446
Наманганлик ҳожилар иштирокида амалий ишлар қилинди
19.03.2025   8208   1 min.
Наманган вилояти бош имом хатиби Мусохон домла Аббасиддинов бошчилигида Наманган туманининг Шодлик тантаналар мажмуасида ҳамда Янги Наманган туманининг “Ҳазрати Билол“ жоме масжидида йиғилишлар ўтказилди.
Вилоят вакиллиги ходимлари,  туманлар бош имом-хатиблари ҳамда  "Ҳаж – 2024" зиёратчилари, маҳалла аҳли иштирок этган маърифий тадбирларда динимиз жамиятда яшаётган инсонларни ўзаро тинч-тотув, ҳамжиҳатликда яшашга буюриши, улар ўртасида меҳр-оқибат, ўзаро ҳурматга чорлаши ҳаётий мисоллар асосида айтиб ўтилди.
Шунингдек, Қуръони карим, ҳадиси шарифларда илм ва ҳунарга тарғиб қилувчи кўрсатмаларни мисол сифатида келтириб, ҳар бир ота-она фарзандига эл-юрт учун керакли бўладиган ҳунар ва фойдали илмларни ҳам ўргатиши лозимлиги таъкидланди.
Бундан ташқари, ёш авлод онгига она юртга муҳаббат, тинч-осойишта ҳаётимизни қадрига етиш ҳамда шукроналик туйғуларини сингдириш масалаларига урғу берилди.
Тадбирларнинг амалий қисмида масъуллар Янги Наманган тумани масжидлари ҳудудидаги маҳаллаларнинг бир неча хонадонларига кириб, аҳоли вакилларидан ҳол-аҳвол сўрашди. Уларнинг муаммолари ўрганилди. Таклиф ва фикр-мулоҳазалари тингланди. Лозим бўлган оилаларга моддий-маънавий кўмаклар кўсатилди.
Наманганлик ҳожилар иштирокида амалий ишлар қилинди Наманганлик ҳожилар иштирокида амалий ишлар қилинди Наманганлик ҳожилар иштирокида амалий ишлар қилинди Наманганлик ҳожилар иштирокида амалий ишлар қилинди Наманганлик ҳожилар иштирокида амалий ишлар қилинди Наманганлик ҳожилар иштирокида амалий ишлар қилинди
Қиёматнинг кичик аломатлари: Мол-мулкнинг кўпайиши ва садақа олувчиларнинг йўқлиги (5-қисм)
02.04.2025   1850   2 min.