Ma’lumki, Toshkent shahri Respublikamizning poytaxti, qolaversa har kun yuzlab, minglab xorijiy va yurtimiz mehmonlari tashrif buyuradigan markaziy shahar hisoblanadi. O‘z navbatida, poytaxtda faoliyat yuritayotgan imom-xatiblar ham har jihatdan bilimli, tajribali bo‘lishlari lozim. Ushbu shaharning bosh imom-xatibi esa nafaqat respublika balki mintaqa va dunyoda o‘z o‘rniga, obro‘-e’tiborga ega olim bo‘lishligini zamonning o‘zi taqozo etmoqda.
Bugun, 26 iyun kuni poytaxtimizdagi «Shayx Zayniddin» jome masjidida Toshkent shahar imomlarining navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Ushbu majlisda qator muhim masalalar muhokama qilindi. Shuningdek, yig‘ilishda tashkiliy masala ham ko‘rildi. Unga ko‘ra, O‘zbekiston musulmonlari idorasi raisi o‘rinbosari shayx Abdulaziz Mansur hazratlari diniy idora raisi o‘rinbosari vazifasidan ajralmagan holda Toshkent shahar vakili, Toshkent shahar bosh imom-xatibi, o‘z navbatida Toshkent shahar Yunusobod tumanidagi «Minor» jome masjidi imom-xatibi etib tayinlandi.
Yig‘ilish haqida keyinroq batafsil ma’lumot beramiz.