01 Aprel, 2025, 3 Shavvol, 1446
Imomlar yig‘ilishi, namozxonlar bilan dildan suhbat, masjiddagi qurilish bilan tanishuv
25.09.2024   3421   1 min.
Yig‘ilishda 2024 yilning o‘tgan 9 oyi davomida amalga oshirilgan ishlar tahlil qilindi. Unda  Namangan viloyat bosh imom-xatibi Musoxon domla Abbosiddinov ishtirok etib, bugungi kun imomi zamonga ziyraklik, teran fikr bilan qarashi, ulamolarning vazifasi din g‘ami, xalq dardi va yurt taqdiri yo‘lida astoydil xizmat qilish, din peshvosi sifatida, aholi, ayniqsa, yoshlarni to‘g‘ri yo‘lga boshlash, yaxshilikni, halollikni, ilm olishni targ‘ib qilish, odamlar orasini isloh qilib, ularni ahillikka, birdamlikka, oqibatli bo‘lishga undashdan iborat ekanini qayd etdi.
Uchqo‘rg‘on tumanidagi imom-xatib va imom-noiblar o‘zlariga biriktirilgan mahallalar bilan muntazam aloqada bo‘lib, oilalarni tinch-totuv yashashi, farzandlarni bevaqt tirik yetim bo‘lmasligi uchun ajrimlarni oldini olish, keksalarni  hurmat qilish, qo‘shnichilik odoblariga rioya qilish kabi jihatlarga alohida e’tibor qaratish ta’kidlandi.
Yig‘ilishdan so‘ng Musoxon domla tumandagi "Qosim qori" jome masjidida namozxonlar bilan ko‘rishib, dildan suhbat qildi. Shuningdek, qurilishi bo‘layotgan “Abdulhamid hoji Abdurahmon o‘g‘li” jome masjidiga tashrif buyurib, namozxonlarga yaratilgan shart-sharoitlar bilan tanishib, aniqlangan kamchiliklarni bartaraf etish topshirig‘ini berdi.
Shuningdek, tumandagi chekka hududda faoliyat yuritayotgan masjid imom-xatibi Rustamov Mahmudxonni xonadonidan xabar olib, yashash sharoitlalari bilan yaqindan tanishib, ularning haqqiga duoi hayrlar qildilar.
Namangan viloyati vakilligi
Imomlar yig‘ilishi, namozxonlar bilan dildan suhbat, masjiddagi qurilish bilan tanishuv Imomlar yig‘ilishi, namozxonlar bilan dildan suhbat, masjiddagi qurilish bilan tanishuv Imomlar yig‘ilishi, namozxonlar bilan dildan suhbat, masjiddagi qurilish bilan tanishuv Imomlar yig‘ilishi, namozxonlar bilan dildan suhbat, masjiddagi qurilish bilan tanishuv Imomlar yig‘ilishi, namozxonlar bilan dildan suhbat, masjiddagi qurilish bilan tanishuv
01.04.2025   1734   1 min.