Muhtaram Prezidentimizning "Muborak Ramazon oyini munosib tarzda o‘tkazish to‘g‘risida"gi qaroriga binoan bu yilgi qutlug‘ oy "Ramazon - saxovat, birdamlik va bag‘rikenglik oyi" shiori ostida o‘tkazilmoqda.
Bugun 16 mart kuni Namangan viloyat bosh imom xatibi Musoxon domla hamda viloyatda faoliyat ko‘rsatayotgan imom xatib va imom noiblari ishtirokida Namangan viloyatining uchta hududida Davlatabod, Uychi, va Chortoq tumanlarida “Yashil makon” umummilliy loyihasi doirasida ko‘chat ekish tadbiri tashkil etildi. Tadbir davomida 1 gektar joyga 3500 tupdan ortiq manzarali ko‘chatlar ekildi.
Shu kunlarda o‘lkamizning turli hududlarida diniy soha xodimlari “Yashil makon” umummilliy loyihasi doirasida ko‘chat ekish ishlarida faollik bilan ishtirok etmoqdalar. "Tabiat – Alloh taoloning omonatidir" shiori ostida keng jabhada ishlar amalga oshirilmoqda.