02 Aprel, 2025, 4 Shavvol, 1446
Xushxabar: xalqimizga yana bir yangi masjid muborak bo‘lsin!
22.08.2020   3070   1 min.
Shu yil 20 avgust kuni Surxondaryo viloyati Adliya boshqarmasi “Varroq Termiziy” masjidini rasmiy ro‘yxatdan o‘tkazib, bu haqdagi guvohnomani masjid xodimlariga topshirdi. Ushbu masjid viloyatdagi Termiz tumani “Yangi hayot” mahallasida joylashgan. Uning nomi buyuk ajdodimiz Varroq Termiziy hazratlari nomiga qo‘yildi.
Ma’lumot uchun, “Varroq Termiziy” masjidining ochilishi bilan Surxondaryodagi masjidlar soni 115 taga, Respublikamizdagi masjidlar soni esa 2072 taga yetdi.
Bir necha kun oldin Toshkent viloyati Olmaliq shahridagi “Hilol” masjidi ro‘yxatga olingani haqida xabar bergan edik.
Alloh taolo ushbu masjidni yurtdoshlarimizga muborak qilsin. Ana shunday xayrli ishlarning barokatidan bashariyat boshiga kelgan vaboni butun dunyodan, xususan, yurtimizda ko‘tarsin, bemorlarimizga komil shifo bersin, barchamizni panohida saqlasin. Yurtimizda masjidlar ochilishiga sababchi bo‘latgan insonlardan Haq taolo rozi bo‘lsin, bunday xayrli ishlarni bardavom aylasin!
Yaxshilikning katta-kichigi bo‘lmas!
02.04.2025   41   1 min.