“Бўрижар” жоме масжидига янги имом-хатиб тайинланди
08.08.2018   6386   1 min.
Бугун Тошкент шаҳридаги “Бўрижар” (“Илонлик ота” маҳалласи) жоме масжидига янги имом-хатиб тайинланди. Аср намозидан сўнг Ўзбекистон мусулмонлари идораси раиси ўринбосари Иброҳим домла Иномов жамоатга Алихонов Мирзатилло Абдуллажон ўғлини “Бўрижар” жоме масжиди имом-хатиби этиб тайинлаш тўғрисидаги Ўзбекистон мусулмонлари идораси раисининг буйруғини ўқиб эшиттирди.
Алихонов Мирзатилло Абдуллажон ўғли бунгача Тошкент шаҳар “Тепа” жоме масжиди имом ноиби вазифасида фаолият юритган ҳамда қўшимча равишда Ўзбекистон мусулмонлари идораси Котибият бўлимида хизмат қилиб келади.
Устозлар ёш, иқтидорли имом-хатибнинг келгусидаги фаолиятига Аллоҳ таолодан муваффақиятлар сўраб, динимизга, халқимизга садоқат билан фаол хизмат қилишларини тилаб дуолар қилдилар.
Эслатиб ўтамиз, яқинда Шайхонтоҳур тумани бош имом-хатиби ва “Шайх Зайниддин” жоме масжиди имом-хатиби вазифасига тайинланган Абдукаримов Ҳусниддин Чилонзор тумани бош имом-хатиби ва “Бўрижар” жоме масжиди имом-хатиби вазифаларида фаолият юритган эди.
20.02.2026   8953   1 min.