“Ҳаж” ва “Умра” тадбирларини ташкил этиш ва ўтказиш масалалари бўйича Жамоатчилик кенгаши раиси Жасур Акрамов бошчилигидаги делегация аъзолари Саудия Арабистони Ҳаж ишлари вазири билан учрашди.
Шунингдек учрашувда Ўзбекистон мусулмонлари идораси раиси, муфтий Усмонхон Алимов ҳазратлари, Дин ишлари бўйича қўмита зиёрат туризмни ривожлантириш бўлими бошлиғи Ҳамидбек Ҳасанов, Ўзбекистон мусулмонлари идораси Халқаро алоқалар бўлими бош мутахассиси Абдулҳаким Арипов ва Ўзбекистон мусулмонлари идораси бўлим бошлиғи Рустам Жамилов иштирок этди.
Ушбу учрашув якунларига кўра, Ўзбекистон Республикаси ва Саудия Арабистони Подшоҳлиги ўртасида Ҳаж шартномаси имзоланди ва хаж тартиботлари ва жадвали буйича Ўзбекистон ҳожиларини ҳаракатланиши юзасидан барча масалалар муҳокама этилди.
Учрашувдан сўнг икки мамлакат вакиллари иштирокида оммавий ахборот воситалари учун Матбуот анжумани ташкил этилди.
Шуни таъкидлаб ўтиш жоизги учрашув чоғида ҳаж вазири Ўзбекистон ҳаж ишларини ташкиллаштириш бўйича ҳеч қандай эътирозлар йўқлиги аксинча, барча ташкилий ишлар ўз вақтида ва ўрнида ҳал қилинаётганлигини эътироф этди.