Хатми Қуръонлар юртимизга қут-барака бўлмоқда (Фотолавҳа)
04.03.2025   7902   1 min.
Масжидлардаги таровеҳ намозлари, хатми Қуръонлардан кейин мўмин-мусулмон халқимиз жамоат бўлиб қилаётган дуолар шарофатидан ўлкамизга осудалик, файз-барака ёғилмоқда. Зеро, Қуръон ўқилган жойда фаровонлик бўлади. У жойларга Аллоҳнинг раҳмати, баракаси ёғилади, бало-офатлар арийди. Пайғамбар алайҳиссалом: «Бир қавм жамланса, баъзиси дуо қилса ва қолганлари “омин”, деса, албатта, Аллоҳ таоло уларни ижобат қилади», деганлар (Имом Табароний ривояти).
Шу йил 3 март куни Ўзбекистон мусулмонлари идораси раиси, муфтий Шайх Нуриддин Холиқназар ҳазратлари пойтахтимиздаги "Кулолқўрғон" жоме масжидида жамоатга ёшларни илм ва касбга йўналтиришнинг аҳамияти мавзусида маъруза қилиб бердилар. Муфтий ҳазратлари фарзанднинг яхши, одобли, меҳнатсевар, соғлом бўлиб ўсиши кўп жиҳатдан ота-онасига боғлиқлиги, шундай экан, ҳар бир ота-она фарзанди ёшлик чоғини чиройли, намунали, фойдали ва савобли ишлар билан ўтказишига ёрдамчи бўлиши лозимлиги борасида оят ва ҳадисларга таянган ҳолда сўзладилар.
Таъкидлаш жоизки, бундай маънавий-маърифий суҳбатлар юртимизнинг барча масжидларида Ўзбекистон мусулмонлари идораси раисининг ўринбосарлари, имом-домлаларимиз томонидан ўтказилмоқда.
Хатми Қуръонлар юртимизга қут-барака бўлмоқда (Фотолавҳа) Хатми Қуръонлар юртимизга қут-барака бўлмоқда (Фотолавҳа) Хатми Қуръонлар юртимизга қут-барака бўлмоқда (Фотолавҳа) Хатми Қуръонлар юртимизга қут-барака бўлмоқда (Фотолавҳа) Хатми Қуръонлар юртимизга қут-барака бўлмоқда (Фотолавҳа) Хатми Қуръонлар юртимизга қут-барака бўлмоқда (Фотолавҳа) Хатми Қуръонлар юртимизга қут-барака бўлмоқда (Фотолавҳа) Хатми Қуръонлар юртимизга қут-барака бўлмоқда (Фотолавҳа) Хатми Қуръонлар юртимизга қут-барака бўлмоқда (Фотолавҳа) Хатми Қуръонлар юртимизга қут-барака бўлмоқда (Фотолавҳа) Хатми Қуръонлар юртимизга қут-барака бўлмоқда (Фотолавҳа) Хатми Қуръонлар юртимизга қут-барака бўлмоқда (Фотолавҳа) Хатми Қуръонлар юртимизга қут-барака бўлмоқда (Фотолавҳа) Хатми Қуръонлар юртимизга қут-барака бўлмоқда (Фотолавҳа) Хатми Қуръонлар юртимизга қут-барака бўлмоқда (Фотолавҳа) Хатми Қуръонлар юртимизга қут-барака бўлмоқда (Фотолавҳа) Хатми Қуръонлар юртимизга қут-барака бўлмоқда (Фотолавҳа) Хатми Қуръонлар юртимизга қут-барака бўлмоқда (Фотолавҳа) Хатми Қуръонлар юртимизга қут-барака бўлмоқда (Фотолавҳа)
27.03.2025   6022   1 min.