31 Март, 2025, 2 Шаввол, 1446
Фуқаролар мурожаати тингланиб, рамазон ҳадялари улашилди
20.03.2025   8015   1 min.
Рамазони шарифда диний-маърифий соҳадаги барча ишларни ўзгача руҳ ва кайфият қуршаб олади. Хусусан, улуғ ойдаги Ўзбекистон мусулмонлари идораси раҳбариятининг аҳоли вакиллари билан юзма-юз мулоқоти кўплаб муаммолар ўз ечимини топишида муҳим омил бўлмоқда.
Ана шундай қабуллардан бири бугун, 19 март куни Ўзбекистон мусулмонлари идораси раиси, муфтий Шайх Нуриддин Холиқназар ҳазратлари фуқароларни қабул қилиб, мурожаат, арз ва таклифларини эшитдилар. Қабул чоғида улар томонидан кўтарилган масжидлар ҳолати, имом-хатиб фаолияти, ҳаж, оилавий келишмовчилик, диний таълим ҳамда моддий ёрдам олиш сингари масалаларнинг аксарияти ижобий ҳал этилди.
Жумладан, оилавий муносабатларда келганларга муаммолар ечими бўйича маслаҳатлар, шаръий масалалар ечими юзасидан тавсиялар ва моддий ёрдам сўраганларга белгиланган тартибда кўмак берилди.
Мана шундай самимий қабул ва Рамазон ҳадяларидан мамнун бўлган фуқаролар кўрсатилган эътибордан кўнгиллари шод бўлиб, хайрли дуолар қилишди.
Фуқаролар мурожаати тингланиб, рамазон ҳадялари улашилди Фуқаролар мурожаати тингланиб, рамазон ҳадялари улашилди Фуқаролар мурожаати тингланиб, рамазон ҳадялари улашилди Фуқаролар мурожаати тингланиб, рамазон ҳадялари улашилди Фуқаролар мурожаати тингланиб, рамазон ҳадялари улашилди Фуқаролар мурожаати тингланиб, рамазон ҳадялари улашилди Фуқаролар мурожаати тингланиб, рамазон ҳадялари улашилди Фуқаролар мурожаати тингланиб, рамазон ҳадялари улашилди
31.03.2025   526   1 min.