31 Март, 2025, 2 Шаввол, 1446
Фуқаролар мурожаати тингланиб, рамазон ҳадялари улашилди
20.03.2025   8015   1 min.
Рамазони шарифда диний-маърифий соҳадаги барча ишларни ўзгача руҳ ва кайфият қуршаб олади. Хусусан, улуғ ойдаги Ўзбекистон мусулмонлари идораси раҳбариятининг аҳоли вакиллари билан юзма-юз мулоқоти кўплаб муаммолар ўз ечимини топишида муҳим омил бўлмоқда.
Ана шундай қабуллардан бири бугун, 19 март куни Ўзбекистон мусулмонлари идораси раиси, муфтий Шайх Нуриддин Холиқназар ҳазратлари фуқароларни қабул қилиб, мурожаат, арз ва таклифларини эшитдилар. Қабул чоғида улар томонидан кўтарилган масжидлар ҳолати, имом-хатиб фаолияти, ҳаж, оилавий келишмовчилик, диний таълим ҳамда моддий ёрдам олиш сингари масалаларнинг аксарияти ижобий ҳал этилди.
Жумладан, оилавий муносабатларда келганларга муаммолар ечими бўйича маслаҳатлар, шаръий масалалар ечими юзасидан тавсиялар ва моддий ёрдам сўраганларга белгиланган тартибда кўмак берилди.
Мана шундай самимий қабул ва Рамазон ҳадяларидан мамнун бўлган фуқаролар кўрсатилган эътибордан кўнгиллари шод бўлиб, хайрли дуолар қилишди.
Фуқаролар мурожаати тингланиб, рамазон ҳадялари улашилди Фуқаролар мурожаати тингланиб, рамазон ҳадялари улашилди Фуқаролар мурожаати тингланиб, рамазон ҳадялари улашилди Фуқаролар мурожаати тингланиб, рамазон ҳадялари улашилди Фуқаролар мурожаати тингланиб, рамазон ҳадялари улашилди Фуқаролар мурожаати тингланиб, рамазон ҳадялари улашилди Фуқаролар мурожаати тингланиб, рамазон ҳадялари улашилди Фуқаролар мурожаати тингланиб, рамазон ҳадялари улашилди
ҲАМДАРДЛИК БИЛДИРАМИЗ
31.03.2025   526   1 min.
Ўзбекистон мусулмонлари идораси жамоаси Тошкент шаҳридаги "Тўра бува" жоме масжиди имом ноиби Элёр домла Асқаровнинг вафоти муносабати билан марҳумнинг оила аъзолари ва яқинларига чуқур таъзия изҳор этади.
Аллоҳ таоло марҳум домлани Ўз мағфиратига олсин, иймонларини саломат қилсин, солиҳ амалларини ўзларига ҳамроҳ этсин. Дин ривожи, халқ маърифати ва Ватан равнақи йўлида қилган барча хизматларини Аллоҳ қабул айласин!
Ҳақ таоло марҳум домланинг аҳли оиласи, фарзанду аржумандлари, сафдошлари, шогирдлари ва яқинларига чиройли сабр бериб, бу мусибатларини яхшиликлар ила тўлдирсин. Биз Буюк Парвардигордан дуо қилиб сўраймизки, марҳум олимни ўзининг чексиз раҳматига олсин, жаннат боғларига дохил этсин.
Ўзбекистон мусулмонлари идораси жамоаси, уламолари, имом-домлалари ва ўқитувчи-мударрислари номидан Элёр домланинг оила аъзолари, ёр-биродарлари, сафдошлари ва яқинларига ҳамдардлик билдирамиз.
«Мусибат етганда «Албатта, биз Аллоҳникимиз ва албатта, биз Унга қайтувчимиз», деган сабрлиларга хушхабар беринг».