Shuni ma'lum qilamizki, muftiy Usmonxon Alimov hazratlari ayni kunda Moskva shahrida o'pka va qon tomir kasalliklari muolajasini o'tamoqdalar. Hazratning holatlari barqaror. Zarur, barcha chora-tadbirlar malakali shifokorlar tomonidan amalga oshirilmoqda.
Muftiy hazratlarining haqlariga Alloh taolodan shifoi komil, tan-sihatlik, uzoq umr, musulmon ummatiga va xalqimizga uzoq yillar xizmat qilishlarini Yaratgan Parvardigordan iltijo qilib qolamiz.
Vaqf” xayriya jamoat fondining Samarqand viloyati filiali hamda filial tasarrufidagi “Shohi Zinda” ziyoratgohi mutasaddilari hamkorligida xayriya tadbiri tashkil etildi.
Saxovatpesha, jo‘mard homiylarni jalb qilgan holda o‘tkazilgan tadbir davomida Samarqand shahrida istiqomat qiluvchi, moddiy yordamga juda muhtoj, bemori bor 40 ta oilaga oziq-ovqat mahsulotlari xayriya sifatida berildi.
Bundan tashqari, moddiy tomondan qiynalgan bir qancha oilalarga homiylar tomonidan pul mablag‘lari ham xayriya sifatida topshirildi.