O'zbekiston Halqaro Islom akademiyasi va Toshkent shahridagi Inha universiteti o'rtasida o'zaro memorandum imzolandi.
O'zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi matbuot xizmati xabariga ko'ra, kelishuv doirasida tomonlar birgalikdagi maqsad va vazifalarni belgilab olishdi. Unda axborot texnologiyalari va axborot xavfsizligi xalqaro aloqalari sohasida yuqori malakali kadrlar va mutaxassislarni tayyorlash bo'yicha hamkorlik, ta'lim sohasidagi ilmiy va ilmiy-texnik tadqiqotlar, konferentsiyalar, seminarlar, davra suhbatlari va boshqa tadbirlarni hamkorlikda o'tkazish va hamkorlikda olib borilgan ishlar natijalari borasida ilmiy, o'quv va uslubiy qo'llanmalarni nashr etishga kelishildi.
So‘nggi uch oyda “Litsenziyalash, ruxsat berish va xabardor qilish tartib-taomillari to‘g‘risida”gi qonun talablari asosida:
“Umra” faoliyatini litsenziyasiz amalga oshirgan 31 ta turfirmada tekshiruv o‘tkazildi va ularning 26 tasiga 75 mln so‘m miqdorida jarimalar qo‘llanildi.