31 Mart, 2025, 2 Shavvol, 1446
Al-Azhar majmuasi rahbari Samarqand viloyati hokimiga minnatdorlik maktubi yo‘lladi
19.03.2020   2491   1 min.
Samarqand viloyati hokimligi axborot xizmatining xabar berishicha, dunyoga mashhur Al-Azhar majmuasi rahbari, Misr Bosh imomi Shayx Ahmad Tayyib hazratlari o‘z maktubida joriy yilning 3-5 mart kunlari Samarqand shahrida o‘tkazilgan “Imom Abu Mansur Moturidiy va moturidiya ta’limoti: o‘tmish va bugun” mavzusidagi xalqaro anjumanga tashrifi chog‘ida ko‘rsatilgan hurmat, ehtirom uchun Samarqand viloyati hokimi E.Turdimovga minnatdorlik bildirgan.
Eslatib o‘tamiz, mazkur tashrif chog‘ida Shayx Ahmad Tayyibga “Samarqand shahrining faxriy fuqarosi” unvoni berilgan edi.
G‘.HASANOV, O‘zA
26.03.2025   6828   1 min.
Ramazonning 24-kuni (24 mart) Toshkent shahar bosh imom-xatibi Abduqahhor domla Yunusov boshchiliklarida poytaxtimizdagi «Shayx Zayniddin» jome masjidida sayyor yig‘ilish o‘tkazildi.
Toshkent shahar bosh imom-xatibi «Ko‘kcha» mahallasiga tashrif buyurib,  mahalla faollari bilan u yerdagi 5 ta yakka-yolg‘iz yashayotgan, nogiron parvarishlanayotgan xonadonga quvonch ulashilib, ehsonlar tarqatdilar.