31 Mart, 2025, 2 Shavvol, 1446
Imom-xatib va hojilar tomonidan aholi vakilliri qo‘llab-quvvatlanmoqda
18.03.2025   6181   1 min.
Haj ibodatini ado etgan hojilarning “Yangi O‘zbekistonning fidoyisi bo‘lib, ma’naviyat targ‘ibotchisiga aylanamiz” tashabbusi doirasidagi ezgu ishlar yurtimiz bo‘ylab keng quloch yoymoqda. Ramazon oyi sharifda o‘tkazilayotgan ma’naviy-ma’rifiy va amaliy tadbirlardan biri Marg‘ilon shahrida bo‘lib o‘tdi. Ushbu tadbirga O‘zbekiston musulmonlari idorasining Farg‘ona viloyati vakili, viloyat bosh imom-xatibi Ubaydulloh domla Abdullayev boshchilik qildi.
Tadbir doirasida imom-xatiblar 124 ta oilaga kirib, ma’naviy-ma’rifiy targ‘ibot va amaliy yordam ko‘rsatdilar. Aholi bilan o‘tkazilgan muloqotlar davomida ehtiyojmand fuqarolarga ham moddiy, ham ma’naviy jihatdan qo‘llab-quvvatlash ishlari amalga oshirildi.
“Robiya hoji ona” masjidi hududida yashovchi kam ta’minlangan oila uchun "Kirguli" mahallasida uch xonali uy qurilib, foydalanishga topshirildi. Bundan tashqari, “Imom Zahriddin” jome masjidi hududidagi xonadonda sodir bo‘lgan yong‘in oqibatida uy katta talafot ko‘rgan va oilaboshi vafot etganligi inobatga olinib, homiylar ko‘magida ushbu xonadon ham moddiy va ma’naviy jihatdan qo‘llab-quvvatlanib kelinayotgani e’tirof etildi.
Shuningdek, peshin namozidan so‘ng qilingan dolzarb mavzulardagi mav’izalar jamoat orasida katta taassurot qoldirdi. Hozirgina qilingan xayrli ishlar ma’naviy targ‘ibotning amaldagi namunasi ekanini yana bir bor ko‘rsatdi.
Yakunda xatmi Qur’onlar yetkazilib, yurt ravnaqi va tinchligi, xotirjamlik va farovonligimiz barqaror bo‘lishini so‘rab duo qilindi.
Farg‘ona viloyati vakilligi
Imom-xatib va hojilar tomonidan aholi vakilliri qo‘llab-quvvatlanmoqda Imom-xatib va hojilar tomonidan aholi vakilliri qo‘llab-quvvatlanmoqda Imom-xatib va hojilar tomonidan aholi vakilliri qo‘llab-quvvatlanmoqda Imom-xatib va hojilar tomonidan aholi vakilliri qo‘llab-quvvatlanmoqda Imom-xatib va hojilar tomonidan aholi vakilliri qo‘llab-quvvatlanmoqda Imom-xatib va hojilar tomonidan aholi vakilliri qo‘llab-quvvatlanmoqda Imom-xatib va hojilar tomonidan aholi vakilliri qo‘llab-quvvatlanmoqda Imom-xatib va hojilar tomonidan aholi vakilliri qo‘llab-quvvatlanmoqda
O‘zbekiston xalqiga Ramazon hayiti tabrigi
29.03.2025   4181   3 min.
Ayniqsa, bu muborak oyning “Ramazon – saxovat, birdamlik va bag‘rikenglik oyi” degan g‘oya asosida o‘tkazilgani jamiyatimizda tinchlik, do‘stlik, mehr-oqibat va saxovat muhitini yanada mustahkamlashga xizmat qildi.