Ўзбекистон янгиликлари

“Баркамол авлод-2017”  якунланди

17-18 май кунлари Қорақалпоғистон Республикасидаги “Муҳаммад ал-Беруний” ўрта махсус ислом билим юртида бўлиб ўтган “Баркамол авлод-2017” спорт мусобақалари қуйидаги натижалар билан якунланди:

Шахмат (аёл-қизлар)

Билим юрти номи

Талабанинг исми шарифи

курс

1

Тошкент ислом институти

Акбарова Ҳавасхон

2-курс

2

Хадичаи Кубро

Маннопова Робия

3-курс

3

Жўйбори Калон

Қодирқулова Рисолат

2-курс

 

Стол тенниси (аёл-қизлар)

Билим юрти номи

Талабнинг исми шарифи

курс

1

Хадичаи Кубро

Мирзаева Муаттар

2-курс

2

Жўйбори Калон

Наимова Зиннура

2-курс

3

Тошкент ислом институти

Муҳаммедова Гулрух

2-курс

 

Шахмат (ўғил болалар)

Билим юрти номи

Талабнинг исми шарифи

курс

1

Мир Араб

Охунов Бобур

2-курс

2

Ҳидоя

Олтинбоев Раҳматулло

3-курс

3

Муҳаммад ал-Беруний

Низомиддинов Тўлаган

3-курс

 

Стол тенниси (ўғил болалар)

Билим юрти номи

Талабнинг исми шарифи

курс

1

Муҳаммад ал-Беруний

Аҳмадниёзов Илёс

1-курс

2

Ҳидоя

Умаров Абдулҳамид

4-курс

3

Тошкент ислом институти

Холбоев Ғуломжон

4-курс

 

Тош кўтариш

Билим юрти номи

Талабнинг исми шарифи

курс

1

Тошкент ислом институти

Низомуддинов Эсонкелди

3-курс

2

Муҳаммад ал-Беруний

Тўлабоев Раҳимжан

4-курс

3

Мир араб

Холиқулов Бахтиёр

4-курс

 

Кураш

Билим юрти номи

Талабнинг исми шарифи

курс

1

Хожа Бухорий

Ҳамидов Уролхон

3-курс

2

Муҳаммад ал-Беруний

Мирзабоев Байрам

1-курс

3

Ҳидоя

Мирзараҳматов Акмалхон

1-курс

        

         Умумий ҳисобда жамоалар қуйидаги натижаларга эга бўлди:

         1-ўрин  “Муҳаммад ал-Беруний”  ўрта махсус ислом билим  юрти;

         2-ўрин  “Ҳидоя” ўрта махсус ислом билим  юрти;

         3-ўрин  “Тошкент ислом институти”;

         3-ўрин  “Мир Араб” ўрта махсус ислом билим  юрти.

         Ғолибларга Ўзбекистон мусулмонлари идораси ҳисобидан ташкил этилган қуйидаги мукофотлар топширилди:

         – шахсий натижа бўйича:

         1-ўрин спорт мусобақаларининг тўрт тури бўйича тўртта “олтин” медаль, тўртта кичик печ;

         2-ўрин спорт мусобақаларининг тўрт тури бўйича тўртта “кумуш” медаль, тўртта блендер;

         3-ўрин спорт мусобақаларининг тўрт тури бўйича тўртта “бронза” медаль, тўртта шарбат айиргич;

       – жамоалар бўйича совринлар:

         1-ўрин 1-даражали кубок;

         2-ўрин 2-даражали кубок;

         3-ўрин 3-даражали кубок.

         Ҳар бир билим юрти жамоаси мураббийларига ҳамда совринли ўрин эгалламаган иштирокчиларга ЎМИ ҳисобидан фахрий ёрлиқ ҳамда папкалар жамланмаси топширилди.  

 Таълим ва кадрлар тайёрлаш бўлими

960 марта ўқилди
Top