03 Апрел, 2025, 5 Шаввол, 1446
Қорақалпоғистондаги имом ва ҳожилар маънавият тарғиботида фаол
24.09.2024   4633   1 min.
“Янги Ўзбекистон фидойиси бўлиб, маънавият тарғиботчисига айланамиз” шиори остида ҳожиларимиз Она Ватанимиз равнақига ҳисса қўшиш, маҳаллалардаги адашганларни тўғри йўлга бошлаш, жамиятда меҳр-оқибатни қарор топтириш, оилаларда тотувликни мустаҳкамлаш, жаҳолатга қарши марифат билан курашиш, ажрим ёқасидаги оилаларни яраштириш, ногиронлиги бўлган ва беморлар ҳолидан хабар олиш каби савоб амалларга ўзларининг ҳиссаларини қўшмоқда.
Қорақалпоғистон мусулмонлари қозиёти қозиси Баҳрамаддин домла Разов ёрдамга муҳтож оилалар ҳолидан хабар олиш, уларга амалий ва моддий ёрдамлар бериш мақсадида Тахиатош туманига ташриф буюрди. Унда туман бош имоми Рафатдин Омирзақов билан бирга тумандаги масжидлардаги шароитлар, ободонлаштириш ишлари билан яқиндан танишди. Масжид қавми ва нуронийлар билан юртимиздаги ислоҳотлар ва соҳага оид масалалар атрофида суҳбатлашди.
Қози домла Тахиатош туманидаги ҳожилар ва имом-хатиблар билан биргаликда тумандаги “Сарай кўл” маҳалласида истиқомат қилувчи 1-гуруҳ ногирони Г.Байрамов ва 2-гуруҳ ногирони Р.Қурбоновлар ҳолидан хабар олди, яқин қариндошлари билан суҳбатлашди. Озиқ-овқат маҳсулотлари тарқатилиб, уларнинг ҳаққига хайрли дуолар қилинди.
Ташриф сўнгида туман бош имомига соҳага оид топшириқ ва кўрсатмалар берилди.