Имомлар йиғилиши, намозхонлар билан дилдан суҳбат, масжиддаги қурилиш билан танишув
25.09.2024   3435   1 min.
Йиғилишда 2024 йилнинг ўтган 9 ойи давомида амалга оширилган ишлар таҳлил қилинди. Унда  Наманган вилоят бош имом-хатиби Мусохон домла Аббосиддинов иштирок этиб, бугунги кун имоми замонга зийраклик, теран фикр билан қараши, уламоларнинг вазифаси дин ғами, халқ дарди ва юрт тақдири йўлида астойдил хизмат қилиш, дин пешвоси сифатида, аҳоли, айниқса, ёшларни тўғри йўлга бошлаш, яхшиликни, ҳалолликни, илм олишни тарғиб қилиш, одамлар орасини ислоҳ қилиб, уларни аҳилликка, бирдамликка, оқибатли бўлишга ундашдан иборат эканини қайд этди.
Учқўрғон туманидаги имом-хатиб ва имом-ноиблар ўзларига бириктирилган маҳаллалар билан мунтазам алоқада бўлиб, оилаларни тинч-тотув яшаши, фарзандларни бевақт тирик етим бўлмаслиги учун ажримларни олдини олиш, кексаларни  ҳурмат қилиш, қўшничилик одобларига риоя қилиш каби жиҳатларга алоҳида эътибор қаратиш таъкидланди.
Йиғилишдан сўнг Мусохон домла тумандаги "Қосим қори" жоме масжидида намозхонлар билан кўришиб, дилдан суҳбат қилди. Шунингдек, қурилиши бўлаётган “Абдулҳамид ҳожи Абдураҳмон ўғли” жоме масжидига ташриф буюриб, намозхонларга яратилган шарт-шароитлар билан танишиб, аниқланган камчиликларни бартараф этиш топшириғини берди.
Шунингдек, тумандаги чекка ҳудудда фаолият юритаётган масжид имом-хатиби Рустамов Маҳмудхонни хонадонидан хабар олиб, яшаш шароитлалари билан яқиндан танишиб, уларнинг ҳаққига дуои ҳайрлар қилдилар.
Наманган вилояти вакиллиги
Имомлар йиғилиши, намозхонлар билан дилдан суҳбат, масжиддаги қурилиш билан танишув Имомлар йиғилиши, намозхонлар билан дилдан суҳбат, масжиддаги қурилиш билан танишув Имомлар йиғилиши, намозхонлар билан дилдан суҳбат, масжиддаги қурилиш билан танишув Имомлар йиғилиши, намозхонлар билан дилдан суҳбат, масжиддаги қурилиш билан танишув Имомлар йиғилиши, намозхонлар билан дилдан суҳбат, масжиддаги қурилиш билан танишув
02.04.2025   755   2 min.