Рамазоннинг 15 куни (15 март) Тошкент шаҳар бош имом-хатиби Абдуқаҳҳор домла Юнусов пойтахтимизнинг Янги ҳаёт туманида бўлди.
Туман имомлари билан 10 та кам таъминланган, боқувчисини йўқотган, ўзгалар кўмагига муҳтож оилалар ҳолидан хабар олинди. Уларга рўзғон учун зарур озиқ-овқат маҳсулотлари эҳсон қилинди.
Шундай оилалар орасида ўзга миллат, бошқа дин вакиллари ҳам бор.
Рамазон ойида бажарилган эзгу амал, яхшиликлар, қилинган хайр-эҳсон ва садақалар бошқа ойлардагига нисбатан бир неча баробар фазилатли ва савоби улуғдир. Садақа боисидан ҳатто эгасига келиши муқаррар бўлган бало ва мусибатлар ҳам арийди.
Абу Ҳурайра розияллоҳу анҳудан ривоят қилинган ҳадисда Расулуллоҳ соллаллоҳу алайҳи ва саллам: «Ким ҳалол касбидан ихлос билан хурмо қийматича садақа қилса, Аллоҳ таоло уни рози бўлиб қабул қилади. Аллоҳ фақатгина ҳалолни қабул қилур. Сўнг уни соҳиби учун худди бирингиз тойчоқни ўстиргани каби ўстиради, ҳатто у тоғ каби бўлади», дедилар.
Аллоҳ таоло таоло эҳсонларни қабул қилсин!
Тошкент шаҳар вакиллиги
Кунлар жуда тез ўтяпти!
Бошимни болишга қўйсам, дам ўтмай тонг отади, кўзимни очиб улгурмай, ухлаш вақти келган бўлади!