Ramazonning 15 kuni (15 mart) Toshkent shahar bosh imom-xatibi Abduqahhor domla Yunusov poytaxtimizning Yangi hayot tumanida ">bo‘ldi.
Tuman imomlari bilan 10 ta kam ta’minlangan, boquvchisini yo‘qotgan, o‘zgalar ko‘magiga muhtoj oilalar holidan xabar olindi. Ularga ro‘zg‘on uchun zarur oziq-ovqat mahsulotlari ehson qilindi.
Shunday oilalar orasida o‘zga millat, boshqa din vakillari ham bor.
Ramazon oyida bajarilgan ezgu amal, yaxshiliklar, qilingan xayr-ehson va sadaqalar boshqa oylardagiga nisbatan bir necha barobar fazilatli va savobi ulug‘dir. Sadaqa boisidan hatto egasiga kelishi muqarrar bo‘lgan balo va musibatlar ham ariydi.
Abu Hurayra roziyallohu anhudan rivoyat qilingan hadisda Rasululloh sollallohu alayhi va sallam: «Kim halol kasbidan ixlos bilan xurmo qiymaticha sadaqa qilsa, Alloh taolo uni rozi bo‘lib qabul qiladi. Alloh faqatgina halolni qabul qilur. So‘ng uni sohibi uchun xuddi biringiz toychoqni o‘stirgani kabi o‘stiradi, hatto u tog‘ kabi bo‘ladi», dedilar.
Alloh taolo taolo ehsonlarni qabul qilsin!