31 Mart, 2025, 2 Shavvol, 1446
Imom-xatiblar tashabbusi bilan Ramazonning ilk haftasida qariyb 2 milliard so'mlik xayriya qilindi
20.04.2021   3139   2 min.
Ro‘za o‘z sohibini jismonan sog‘lom, ruhan boy qiladi
19.03.2025   4437   1 min.
Shu yil 18 mart kuni O‘zbekiston musulmonlari idorasi raisi, muftiy, Shayx Nuriddin Xoliqnazar hazratlari Toshkent shahridagi "Ibrohim ota" masjidida o‘qilayotgan xatmi Qur’onda ishtirok etdilar.
Muftiy hazratlari jomega yig‘ilgan mo‘min-musulmonlarga Ramazon – ham jisman, ham ruhiy poklanish oyi ekanini bayon etish bilan birga dinimizda ro‘zadorga va’da qilingan mukofotlar haqida mav’iza qildilar.
Manfaatli ma’ruza davomida Shayx hazratlari ro‘zadorga juda ko‘p mukofotlar va’da qilingani, xususan, hadisi shariflarda ro‘zadorning gunohlari mag‘firat qilinishi, do‘zaxdan ozod qilinishi, ro‘za o‘z sohibini jismonan sog‘lom, ruhan boy insonga aylantirishi, Qiyomat kuni shafoatchi bo‘lishi, “Rayyon” deb nomlangan darvozadan chaqirilishi va ro‘zaning mukofotini Alloh taoloning faqat O‘zi berishi haqida so‘z yuritdilar.
Go‘zal suhbat so‘ngida barcha ro‘zadorlarga kuch-quvvat va ularga va’da qilingan ulkan ajru savoblarga ega bo‘lishlarini tilash barobarida yurt tinchligi, xalqimiz farovonligini so‘rab, xayrli duolar qilindi.
Ro‘za o‘z sohibini jismonan sog‘lom, ruhan boy qiladi Ro‘za o‘z sohibini jismonan sog‘lom, ruhan boy qiladi Ro‘za o‘z sohibini jismonan sog‘lom, ruhan boy qiladi Ro‘za o‘z sohibini jismonan sog‘lom, ruhan boy qiladi Ro‘za o‘z sohibini jismonan sog‘lom, ruhan boy qiladi Ro‘za o‘z sohibini jismonan sog‘lom, ruhan boy qiladi Ro‘za o‘z sohibini jismonan sog‘lom, ruhan boy qiladi Ro‘za o‘z sohibini jismonan sog‘lom, ruhan boy qiladi Ro‘za o‘z sohibini jismonan sog‘lom, ruhan boy qiladi Ro‘za o‘z sohibini jismonan sog‘lom, ruhan boy qiladi Ro‘za o‘z sohibini jismonan sog‘lom, ruhan boy qiladi Ro‘za o‘z sohibini jismonan sog‘lom, ruhan boy qiladi