Jumladan, oilaviy munosabatlarda kelganlarga muammolar yechimi bo‘yicha maslahatlar, shar’iy masalalar yechimi yuzasidan tavsiyalar va moddiy yordam so‘raganlarga belgilangan tartibda ko‘mak berildi.
Mana shunday samimiy qabul va Ramazon hadyalaridan mamnun bo‘lgan fuqarolar ko‘rsatilgan e’tibordan ko‘ngillari shod bo‘lib, xayrli duolar qilishdi.
O‘zbekiston musulmonlari idorasi Matbuot xizmati
Saudiya Arabistonining "Swift News" elektron nashrida "O‘zbekiston musulmonlari idorasi raisi, muftiy barcha musulmonlarni Ramazon hayiti bayrami bilan tabrikladi" sarlavhali maqola e’lon qilindi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
"O‘zbekiston musulmonlari idorasi raisi, muftiy shayx Nuriddin Xoliqnazarov Ramazon hayiti munosabati bilan butun dunyo musulmonlarga tabrik yo‘lladi", – deyilgan nashrda.
Tabrikda Yaratgan barcha mo‘min va musulmonlarning muqaddas Ramazon oyida tutgan ro‘zasini qabul qilishi, gunohlaridan xalos bo‘lishlarini so‘rab duolar qilingani qayd etilgan.
"Barchamizni Ramazon hayitiga eson-omon yetkazgan, yurtimizni tinchlik-xotirjamlikda saqlayotgan Xudoga behisob shukronalar bo‘lsin. Ramazon hayiti bayramingiz muborak bo‘lsin", – deya O‘zbekiston musulmonlari idorasi raisi so‘zlaridan iqtibos keltirilgan maqolada.