Ўзбекистон талабалари учун Ал-Азҳар таълим муассасаларида грантлар миқдори оширилади
04.11.2020   2497   1 min.
Бу ҳақда Миср парламенти Вакиллар мажлиси (қуйи палата) Ижтимоий бирдамлик, оила ва ногиронлар қўмитаси раиси профессор Абдулҳади ал-Қасабий Ўзбекистон Республикасининг Мисрдаги туризм элчиси этиб тайинлангани муносабати билан Ўзбекистоннинг Мисрдаги фавқулодда ва мухтор элчиси Ойбек Усмоновдан тегишли сертификатни олиш чоғида хабар қилди.
“Айни пайтда давлатларимиз ўртасида кўптомонлама ҳамкорликни, хусусан иқтисодиёт, сармоя, савдо, туризм, маданият, спорт ва бошқа соҳаларда ривожлантириш учун мунтазам авиақатновларни йўлга қўйиш мақсадга мувофиқдир. Миср Президентининг Тошкентга амалга оширган давлат ташрифидан сўнг Миср бош имоми Ал-Азҳар шайхи профессор Аҳмад ат-Тайиб Ўзбекистонда бўлиб, мамлакат раҳбарияти билан самарали учрашувлар ўтказди. Шу кунларда Ўзбекистон талабалари учун Ал-Азҳар таълим муассасаларида грантлар миқдорини ошириш масаласи муҳокама қилинмоқда ва у яқинда ижобий ҳал бўлишига ишончим комил”, - мисрлик олим сўзларига иқтибос келтирмоқда “Дунё” АА.
Таъкидлаш жоизки, маъмурий фанлар доктори Абдулҳади ал-Қасабий парламентда кўпчилик ўринга эга “Мисрни қўллаб-қувватлаш” коалицияси раҳбари ҳамда Миср Суфий тариқатлар Олий кенгаши раиси сифатида фаолият юритади.
22.02.2026   1261   1 min.