O‘zbekiston musulmonlari idorasi raisi, muftiy Usmonxon Alimov hazratlariga ukalari Sultonxon Alimovning vafoti munosabati bilan xorijiy davlatlar muftiylari nomidan hamdardlik maktublari kelmoqda. Jumladan, Rossiya muftiylari kengashi raisi, Rossiya Federatsiyasi Musulmonlar diniy boshqarmasi rahbari, muftiy, shayx Ravil Gaynutdin muftiy Usmonxon Alimov hazratlariga quyidagi mazmunda ta’ziya bildirdi.
«Rossiya muftiylari kengashi, Rossiya Federatsiyasi musulmonlari diniy boshqarmasi nomidan Siz aziz birodarimga, sizning butun oilangizga ukangiz Sultonxon Alimovning vafoti munosabati bilan chuqur hamdardlik bildiraman. Alloh taolodan duo qilamiz, marhumning barcha qarindoshlari va do‘stlariga qayg‘u va yordamimizni izhor qilamiz. Albatta, biz hammamiz Allohdanmiz va Unga qaytuvchimiz. Alloh taolo bir musulmonning ruhini qabul qilsin va uning gunohlarini kechirsin va Qiyomat kuni unga Jannat bog‘laridan joy ato etsin», - deyiladi ta’ziya maktubida.