“Yangi O‘zbekistonning fidoyisi bo‘lib, ma’naviyat targ‘ibotchisiga aylanamiz” tashabbusi doirasida Respublikamiz hojilari ishtirokida o‘tkazilayotgan ma’naviy-ma’rifiy targ‘ibot tadbirlari qizg‘in davom etmoqda.
Aytib o‘tish joizki, o‘tgan to‘qqiz oy davomida o‘tkazilgan 72 ming 688 ta tadbir doirasida 445 437 nafar yurtdoshimiz qamrab olindi. Ular bilan tinchlik qadri, shukronalik, yoshlar tarbiyasi, illatlarga barham berish, ilm-ma’rifatga targ‘ib, yot g‘oyalarga qarshi kurashish mavzularida suhbatlar o‘tkazildi.
Ehtiyojmandlar holidan xabar olinib, oziq-ovqat mahsulotlari, moddiy yordamlar berildi.
Ushbu xayrli ishlarga jalb qilingan 11 mingdan ziyod hojilarning hissalari alohida bo‘lmoqda.
Toshkent islom institutida talaba qizlar o‘rtasida “Zakovat” intellektual o‘yinining final bosqichi bo‘lib o‘tdi. Eslatib o‘tamiz, 2024-2025 o‘quv yili davomida 6 nafardan talaba qizlar jamlangan 4 ta jamoa bir necha bosqichlarda bellashib kelayotgan edi.
O‘tkazilgan har bir bellashuv alohida kayfiyat va natijalarga boy bo‘ldi. Har bir bosqich talaba qizlarning yanada shijoatlanishiga sabab bo‘ldi. Talaba qizlar final bosqichda yanada jiddu-jahd bilan bellashdilar. 1-o‘rin “Peshqadamlar” guruhi, 2-o‘rin “Ulun nuha” guruhi, 3-o‘rin “Fotima Samarqandiya” guruhi, 4-o‘rin “Sabiqot” guruhiga nasib etdi.