Рамазоннинг илк кечаси юртимиз масжидлари шукуҳ ва тароватга тўлди (фотолавҳа)
19.02.2026   727   1 min.
#xabar
Бугун юртимиз бўйлаб муборак Рамазон ойининг илк таровеҳ намози асносида бошланган хатми Қуръонлар кўтаринки руҳ ва ўзгача файз ила адо этилди.
Жоме масжидларга жам бўлган мўмин-мусулмонлар хуфтон намозидан кейин моҳир қориларимизнинг гўзал қироатларидан баҳра олиб, дуою илтижолар билан қалблари мунаввар бўлди.
Жумладан, Ўзбекистон мусулмонлари идораси раиси, муфтий Шайх Нуриддин Холиқназар ҳазратлари бу йилги илк таровеҳ намозини Тошкент шаҳридаги "Ҳазрати Имом" жоме масжиди жамоати билан бирга адо этдилар.
Жамоат намозидан олдин Муфтий ҳазратлари ушбу жомега жам бўлган мўмин-мусулмонларга Рамазони шариф ва хатми Қуръоннинг фазилатларига оид таъсирли мавъиза қилиб бердилар.
Эслатиб ўтамиз, улуғ ой давомида юртимиз бўйлаб 2101 та масжидда адо этиладиган таровеҳ намозлари, хусусан, 1762 та жомеда ўқиладиган хатми Қуръонлар юртимизга файзу барака ёғилишига сабаб бўлади, инша Аллоҳ.
Аллоҳ таоло диёримиздаги тинчлик ва осойишталикни бардавом айлаб, муборак ойни барчамиз учун раҳмат, мағфират ва барака ойи қилсин!
Рамазоннинг илк кечаси юртимиз масжидлари шукуҳ ва тароватга тўлди (фотолавҳа) Рамазоннинг илк кечаси юртимиз масжидлари шукуҳ ва тароватга тўлди (фотолавҳа)
19.02.2026   444   2 min.