Муҳтожлар сонини камайтириш бўйича иш олиб борган Оксфорддаги масжид янги озиқ-овқат банкини очди. Бу ҳақда islam.ruга асосланиб islom.uz манбаси хабар берди. Бу эса ўз навбатида муҳтожларни иссиқ овқат ва энг зарур нарсалар билан таъминлашга ёрдам беради.
Марказий Оксфорд масжидининг хабар беришича, банк 25 февраль пайшанба куни ўз фаолиятини бошлайди.
«Бепул мактаб таомлари ташаббусимиздан буён бошқарув қўмитаси севимли шаҳримизга ёрдам бериш учун мунтазам равишда иш олиб бормоқда», дейилади масжиднинг facebook саҳифасида.
Озиқ-овқат банки эҳтиёжмандларни шампунь, совун, сочиқлар, болалар салфеткалари, тагликлар, ёрмалар, гуруч, сариёғ, консервалар, қуритилган мевалар ва шарбатлар билан таъминлайди.
Эслатиб ўтамиз, ўтган йилнинг октябрь ойида масжид юзлаб мактаб ўқувчиларини бепул овқат билан таъминлаш ташаббусини илгари сурган эди.
Бу йил масжид ўз автотураргоҳини яна очди.
Ўзбекистон мусулмонлари идораси Фатво маркази қошидаги Колл-марказга 1171 қисқа рақами орқали қўнғироқ қилиш имконияти яратилди.
Ҳар куни соат 09-00 дан 17-00 гача саволларга жавоб берилади.
Эслатиб ўтамиз, Колл-марказнинг 78-150-33-44 рақами ҳам фаолиятини давом эттиради. Шунингдек, хориждаги ватандошлар Telegram орқали @fatvo_call_1 ва @fatvo_call_2 ҳамда WhatsApp орқали +998917806633 телефон рақами орқали боғланишлари мумкин.