Мурувватдан барча мамнун!
05.03.2025   4794   1 min.
Муҳтарам Президентимизнинг «Рамазон – саховат, бирдамлик ва бағрикенглик ойи» ғояси асосида Тошкент шаҳрида ҳам саховат тадбирлари юқори савияда ўтказиляпти.
Рамазоннинг тўртинчи куни (4 март) Тошкент шаҳар бош имом-хатиби Абдуқаҳҳор домла Юнусов Бектемир туманига ташриф буюрдилар.
Тумандаги 5 та ногиронлиги бор, кам таъминланган, боқувчисини йўқотган оилалар ҳолидан хабар олиниб, уларга озиқ-овқат маҳсулотлари тарқатилди.
Мурувват кўрсатилган оилалардан бирида рус миллатига мансуб ёши улуғ онахон яшайди. Онахон саховатдан мамнун бўлиб, бу хайрли ишларнинг бошида турган азиз инсонларни алқади.
Ислом бағрикенг, ўзга миллат ва бошқа дин вакилларига меҳр-саховат кўрсатадиган диндир.
Зотан, қайси жамиятда диний бағрикенглик тамойилларига риоя қилинса, ўша жамиятда ўзаро ҳурмат ва самимият қарор топиб, барча инсонлар тинч ва осойишта ҳаёт кечирадилар. Тинчликсиз тараққиёт ва фаровонлик бўлмагани каби диний бағрикенгликсиз тинчлик барқарор эмас.
Аллоҳ таоло эҳсонларни қабул айласин!
Бу каби хайр-саховат тадбирлари шаҳримизнинг бошқа туманларида ҳам давом этади.
Мурувватдан барча мамнун! Мурувватдан барча мамнун! Мурувватдан барча мамнун! Мурувватдан барча мамнун! Мурувватдан барча мамнун! Мурувватдан барча мамнун! Мурувватдан барча мамнун! Мурувватдан барча мамнун!
Ҳожилар катта кўмакчи бўлаётир
27.03.2025   6884   1 min.
Республикамиз ҳожилари иштирокида ўтказилаётган маънавий-маърифий тарғибот тадбирлари қизғин давом этмоқда. “Янги Ўзбекистоннинг фидойиси бўлиб, маънавият тарғиботчисига айланамиз” ташаббуси доирасида бўлиб ўтаётган хайрли ишларда ўтган йилнинг июл ойидан жорий йилнинг 24 мартига қадар 473 972 нафар юртдошимиз қамраб олинди. Уларнинг оилавий шароитларидан келиб чиқиб, тинчлик қадри ва шукроналик, ёшлар тарбияси, иллатларга барҳам бериш, илм-маърифатга тарғиб, ёт ғояларга қарши курашиш мавзуларида суҳбатлар ўтказилди.
Эҳтиёжмандлар ҳолидан хабар олиниб, озиқ-овқат маҳсулотлари, моддий ёрдамлар берилди.
Диний соҳа вакиллари билан бир қаторда 11 мингдан зиёд ҳожилар иштирок этаётган тадбирлар натижасида низоли оилалар яраштирилмоқда, ёт унсурлар таъсирига тушиб қолганлар тўғри йўлга қайтмоқда.
Ҳожилар катта кўмакчи бўлаётир Ҳожилар катта кўмакчи бўлаётир Ҳожилар катта кўмакчи бўлаётир Ҳожилар катта кўмакчи бўлаётир Ҳожилар катта кўмакчи бўлаётир Ҳожилар катта кўмакчи бўлаётир Ҳожилар катта кўмакчи бўлаётир Ҳожилар катта кўмакчи бўлаётир Ҳожилар катта кўмакчи бўлаётир Ҳожилар катта кўмакчи бўлаётир Ҳожилар катта кўмакчи бўлаётир Ҳожилар катта кўмакчи бўлаётир Ҳожилар катта кўмакчи бўлаётир Ҳожилар катта кўмакчи бўлаётир