25.03.2025   8507   1 min.
Ўзбекистон мусулмонлари идораси жамоаси Наманган вилояти бош имом-хатибининг биринчи ўринбосари Обидхон домла Икрамов волидаи муҳтарамалари вафоти муносабати билан у кишининг оила аъзолари ва яқинларига чуқур таъзия изҳор этади.
Аллоҳ таоло марҳума онахонни Ўз мағфиратига олсин, иймонлари ва солиҳ амалларини ўзларига ҳамроҳ айласин. Охиратларини обод этиб, жойларини Фирдавс жаннатларидан қилсин!
Охират сафарига кузатилган онахон эл-юрт корига ярайдиган, дину диёнат йўлида хизмат қиладиган фарзанд ва невараларни ўстирдилар, чиройли тарбия қилдилар.
Ҳақ таоло марҳума онахоннинг аҳли оиласи, фарзанду аржумандлари ва яқинларига чиройли сабр бериб, бу мусибатларини яхшиликлар ила тўлдирсин.
Ўзбекистон мусулмонлари идораси жамоаси, уламолари, имом-домлалари ва ўқитувчи-мударрислари номидан марҳума онахоннинг яқинларига, хусусан, Обидхон домлага ҳамдардлик билдирамиз.
Жаноза намози бугун пешин намозидан сўнг Наманган шаҳридаги "Шайх Эшон" жоме масжидида ўқилади.
Қиёматнинг кичик аломатлари: Мол-мулкнинг кўпайиши ва садақа олувчиларнинг йўқлиги (5-қисм)
02.04.2025   1397   2 min.