O‘zbekiston delegatsiyasi Saudiya Arabistoni Haj ishlari vaziri bilan uchrashdi
22.01.2019   3241   2 min.
“Haj” va “Umra” tadbirlarini tashkil etish va o‘tkazish masalalari bo‘yicha Jamoatchilik kengashi raisi Jasur Akramov boshchiligidagi delegatsiya a’zolari Saudiya Arabistoni Haj ishlari vaziri bilan uchrashdi.
Shuningdek uchrashuvda O‘zbekiston musulmonlari idorasi raisi, muftiy Usmonxon Alimov hazratlari, Din ishlari bo‘yicha qo‘mita ziyorat turizmni rivojlantirish bo‘limi boshlig‘i Hamidbek  Hasanov, O‘zbekiston musulmonlari idorasi Xalqaro aloqalar bo‘limi bosh mutaxassisi Abdulhakim Aripov va O‘zbekiston musulmonlari idorasi bo‘lim boshlig‘i Rustam Jamilov ishtirok etdi.
Ushbu uchrashuv yakunlariga ko‘ra, O‘zbekiston Respublikasi va Saudiya Arabistoni Podshohligi o‘rtasida Haj shartnomasi imzolandi va xaj tartibotlari va jadvali buyicha O‘zbekiston hojilarini harakatlanishi yuzasidan barcha masalalar muhokama etildi.
Uchrashuvdan so‘ng ikki mamlakat vakillari ishtirokida ommaviy axborot vositalari uchun Matbuot anjumani tashkil etildi.
Shuni ta’kidlab o‘tish joizgi uchrashuv chog‘ida haj vaziri O‘zbekiston haj ishlarini tashkillashtirish bo‘yicha hech qanday e’tirozlar yo‘qligi aksincha, barcha tashkiliy ishlar o‘z vaqtida va o‘rnida hal qilinayotganligini e’tirof etdi.
01.04.2025   4712   1 min.