01 Aprel, 2025, 3 Shavvol, 1446
02.01.2018   6196   1 min.
2017 yilda mamlakatimizda o‘nlab yangi masjidlar ochildi. Bu esa o‘tgan yilning muhim ahamiyatga ega bo‘lganini hamda yangi 2018 yilda ham yanada ko‘proq mas’uliyat bilan ishlash lozimligini ko‘rsatdi.
Milodiy 2018 yilning ilk kunlaridanoq xayrli ishlar amalga oshirildi.
Bugun, 2 yanvar kuni Toshkent viloyatining Ohangaron tumanidagi Ko‘ksaroy mahallasida yangi masjid qayta faoliyat boshladi. Qamchiq dovonidagi yagona masjid, avtomagistral yo‘lning shundoqqina yuzida joylashgan “Islom nuri” jome masjidining tantanali ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Masjidning ochilish marosimida O‘zbekiston musulmonlari idorasi raisi, muftiy Usmonxon Alimov hazratlari hamda Toshkent viloyati vakilligi mas’ullari ishtirok etdilar. Tadbirni Muftiy hazratlari ochib berdilar.
Masjidning dovon yo‘lida joylashgani ibodat qilishni istaganlar uchun qulaylik yaratdi.
Ma’lumot uchun, 2013 yilda masjidni qayta qurish va ta’mirlash ishlari boshlangan edi. Masjid sahovatpesha homiylar hamda aholi tomonidan hashar yo‘li bilan qurilgan. Masjidda namozxonlar uchun qulay shart-sharoitlar yaratilgan bo‘lib, tahoratxona el xizmatiga tayyor holda qurilgan.