Покистонлик уламо: ўзбек халқи учун дуодаман
Яқинда зиёрат туризмини ҳамкорликда ривожлантириш масаласида юртимизда бўлиб қайтган Покистондаги Нақшбандия тариқати издошлари етакчиси Муҳаммад Накиб ур-Раҳмон Ўзбекистон халқига мурожаат йўллади. Бу ҳақда “Дунё” АА хабар берди.
Муҳаммад Нақиб ҳазратлари ўз сўзида мамлакатимизнинг бой маданий-тарихий ва маърифий қадриятларини, зиёрат туризми салоҳиятини юқори баҳолаш билан бирга, Ўзбекистон коронавирус пандемияси билан боғлиқ вақтинчалик қийинчиликларни муваффақиятли енгиб ўтишига ишонч билдирди.
Покистонлик уламо мурожаатида жумладан бундай деди: “Ўзбекистонда Ислом дини меросининг улуғворлиги ва бугун мамлакатда амалга оширилаётган кенг қамровли ислоҳотлар, жумладан, зиёрат туризми салоҳияти ва яратилаётган қулайликлар мени ҳайрат ва ҳаяжонга солди. Ўзбекистон раҳбарияти ва халқини оғир дамларда қўллаб-қуввтлаш учун дуодаман”.