ФУҚАРОЛАР МУРОЖААТИ ЭЪТИБОР МАРКАЗИДА
05.09.2024   9911   1 min.
Ўзбекистон мусулмонлари идораси раиси, муфтий Шайх Нуриддин Холиқназар ҳазратларининг аҳоли билан самимий мулоқоти кўплаб муаммоларни ҳал этишда муҳим омил бўлмоқда.
Кеча, 4 сентябрь куни Шайх Нуриддин Холиқназар ҳазратлари Диний идорада фуқароларни қабул қилиб, мурожаат, арз ва таклифларини эшитдилар. Қабул чоғида улар томонидан кўтарилган масжидлар ҳолати, имом-хатиблар фаолияти, оилавий масалалар, диний таълим ҳамда моддий ёрдам олиш сингари масалаларнинг аксарияти ижобий ҳал этилди.
Жумладан, оилавий муносабатларда келганларга муаммолар ечими бўйича маслаҳатлар, шаръий масалалар ечими юзасидан тавсиялар ва моддий ёрдам сўраганларга белгиланган тартибда кўмак берилди. Масжид ва имомлар фаолияти, диний таълимга оид мурожаатлар кўриб чиқиш учун идора бўлимларига тегишли вазифалар юкланди.
Мана шундай самимий қабул ва ғамхўрликдан мамнун бўлган фуқаролар Ўзбекистон мусулмонлари идораси раҳбарияти томонидан кўрсатилган эътибордан кўнгиллари шод бўлишиб, хайрли дуолар қилишди.
ФУҚАРОЛАР МУРОЖААТИ ЭЪТИБОР МАРКАЗИДА ФУҚАРОЛАР МУРОЖААТИ ЭЪТИБОР МАРКАЗИДА ФУҚАРОЛАР МУРОЖААТИ ЭЪТИБОР МАРКАЗИДА ФУҚАРОЛАР МУРОЖААТИ ЭЪТИБОР МАРКАЗИДА ФУҚАРОЛАР МУРОЖААТИ ЭЪТИБОР МАРКАЗИДА ФУҚАРОЛАР МУРОЖААТИ ЭЪТИБОР МАРКАЗИДА
17.02.2026   3281   1 min.