31 Март, 2025, 2 Шаввол, 1446
Диний соҳа ходимлари “Яшил макон” лойиҳасида фаол қатнашмоқда
17.03.2025   4961   1 min.
Муҳтарам Президентимизнинг "Муборак Рамазон ойини муносиб тарзда ўтказиш тўғрисида"ги қарорига биноан бу йилги қутлуғ ой "Рамазон - саховат, бирдамлик ва бағрикенглик ойи" шиори остида ўтказилмоқда.
Бугун 16 март куни Наманган вилоят бош имом хатиби Мусохон домла ҳамда вилоятда фаолият кўрсатаётган имом хатиб ва имом ноиблари иштирокида Наманган вилоятининг учта ҳудудида Давлатабод, Уйчи, ва Чортоқ туманларида “Яшил макон” умуммиллий лойиҳаси доирасида кўчат экиш тадбири ташкил этилди. Тадбир давомида 1 гектар жойга 3500 тупдан ортиқ манзарали кўчатлар экилди.
Шу кунларда ўлкамизнинг турли ҳудудларида диний соҳа ходимлари “Яшил макон” умуммиллий лойиҳаси доирасида кўчат экиш ишларида фаоллик билан иштирок этмоқдалар.  "Табиат – Аллоҳ таолонинг омонатидир" шиори остида кенг жабҳада ишлар амалга оширилмоқда.
Наманган вилояти вакиллиги Матбуот хизмати
Диний соҳа ходимлари “Яшил макон” лойиҳасида фаол қатнашмоқда Диний соҳа ходимлари “Яшил макон” лойиҳасида фаол қатнашмоқда Диний соҳа ходимлари “Яшил макон” лойиҳасида фаол қатнашмоқда Диний соҳа ходимлари “Яшил макон” лойиҳасида фаол қатнашмоқда Диний соҳа ходимлари “Яшил макон” лойиҳасида фаол қатнашмоқда Диний соҳа ходимлари “Яшил макон” лойиҳасида фаол қатнашмоқда Диний соҳа ходимлари “Яшил макон” лойиҳасида фаол қатнашмоқда Диний соҳа ходимлари “Яшил макон” лойиҳасида фаол қатнашмоқда Диний соҳа ходимлари “Яшил макон” лойиҳасида фаол қатнашмоқда
Ҳаёт эзгулик ва яхшилик туфайли доим ёруғ ва бардавом
29.03.2025   6085   5 min.
Аллоҳга шукрки, бу йилги Рамазон ойи юртимизда янада файзли,  баракали ўтмоқда. Маҳаллаю гузарларда, хонадонларда хайру саховат тадбирлари, эҳтиёжманд инсонларга ёрдам қўлини чўзиш каби савоби улуғ амаллар уюшқоқлик билан амалга оширилмоқда. Шубҳасиз, улуғ айём кунларининг бундай шукуҳли ўтиши, оилалардаги қувончу шодликлар Яратган Парвардигорнинг диёримизга ато этган тинчлик неъматидандир.