Muftiy Usmonxon Alimov Misrga jo‘nab ketdi
08.01.2019   6242   1 min.
Bugun, 8 yanvar kuni O‘zbekiston delegatsiyasi tarkibida O‘zbekiston musulmonlari idorasi raisi, muftiy Usmonxon Alimov hazratlari Misr Arab Respublikasiga jo‘nab ketdi. Safar doirasida Misrning al-Azhar majmuasi bilan diniy kadrlar tayyorlash, ularning kasb-mahoratini oshirish, xalqaro konferensiya va seminarlar o‘tkazishga oid diniy-ma’rifiy sohadagi hamkorlik masalalari muhokama qilinadi.
Shuningdek, al-Azhar majmuasi hamda O‘zbekistondagi diniy sohaga oid markazlar o‘rtasida hamkorlik qilish to‘g‘risidagi “Yo‘l xaritasi”ni imzolash, al-Azhar majmuasi rahbari Shayx Ahmad Toyyib va al-Azhar universiteti rektori bilan uchrashuvlar o‘tkazish rejalashtirilgan.
O‘zbekiston delegatsiyasi al-Azhar universiteti va boshqa ilmiy muassasalarda keng jamoatchilik ishtirokida O‘zbekistonda amalga oshirilayotgan islohotlar haqida takdimotlar o‘tkazishi mo‘ljallangan.
Safar jarayonlarini saytimiz orqali yoritib boramiz.
Indoneziyada «Umrah Plus Uzbekistan» dasturi taqdimoti o‘tkazildi
19.02.2026   2976   2 min.
Indoneziyada «Umrah Plus Uzbekistan» dasturi taqdimoti o‘tkazildi Indoneziyada «Umrah Plus Uzbekistan» dasturi taqdimoti o‘tkazildi