Bugun, 11 sentyabr' kuni Muslim TV jamoasi tomonidan Toshkent shahri “Hazrati Ali” jome masjididagi juma namozi, mav'izasi internet va ijtimoiy tarmoqlar orqali uzatiladi. Ushbu jome masjid imom-xatibi, fazilatli olim Salohiddin domla Sharipovning juma suhbatlaridan bahramand bo'lishga taklif etamiz.
Ayni damda mo'min-musulmonlarimiz jomelarga juma namozini ado etish uchun oshiqishmoqda, imom-domlalarning fayzli suhbatlari va xushovoz qorilarning tilovatlaridan baxramand bo'lishadi.
Barcha jomelarda belgilangan karantin qoidalari asosida jamoatni qabul qilishga tayyorgarlik ishlari olib borildi. Binolarni tozalash, dezinfektsiya ishlari, ijtimoiy masofa saqlash uchun maxsus belgilar va boshqa zaruriy choralar ko'rildi. O'z navbatida mo'min-musulmonlardan ham karantin qoidalariga rioya etish, ayniqsa, tibbiy niqob taqish va ijtimoiy masofani saqlashga alohida e'tibor qaratishni iltimos qilamiz.
Toshkent shahri “Hazrati Ali” jome masjididagi juma namozi va mav'izasini quyidagi linklar orqali to'g'ridan-to'g'ri kuzatishingiz mumkin.