Onlayn: Muftiy hazratlari xalqaro anjumanda ishtirok etmoqdalar
20.02.2021   2045   2 min.
Bugun, 20 fevral' kuni Namangan viloyatidagi Sulton Uvays Qaraniy ziyoratgohi majmuasining tantanali ochilish marosimi va ilmiy konferentsiyasi boshlandi. Anjumanda O'zbekiston musulmonlari idorasi raisi, muftiy Usmonxon Alimov hazratlari, Din ishlari bo'yicha qo'mita raisi Abdug'ofur Axmedov va Namangan viloyati hokimi Shavkat Abdurazzaqov hamda 100 nafarga yaqin mahalliy va xorijlik ulamolar, soha mutaxassislari ishtirok etmoqda.
Anjuman Qur'oni karim tilovati va ezgu duolari bilan boshlandi.
So'zga chiqqan notiqlar so'nggi yillarda muhtaram Prezidentimiz tomonlaridan amalga oshirilgan islohotlar natijasida, xususan, Namangan viloyatiga tashriflari chog'ida bergan tavsiyalari tufayli viloyatda salmoqli o'zgarishlar va yangilanishlar amalga oshirilgani, o'tgan vaqt davomida Sulton Uvays Qaraniy ziyoratgohida keng ko'lamli bunyodkorlik ishlari amalga oshirilib, majmua tarkibidagi jome masjid, maqbara, muzey qayta ta'mirlandi, yangi kutubxona va mehmonxona bunyod etilib, yon-atrof obod etilganini alohida qayd qildilar.
Anjuman ishi davom etmoqda.
Tashrif va tadbirlarda mehmonlarga Namangan viloyati bosh imom-xatibi Abdulhay domla Tursunov va Diniy idora Ish boshqaruvchisi Rustam Jamilov hamrohlik qilmoqda.
O'zbekiston musulmonlari idorasi Matbuot xizmati
02.04.2025   842   2 min.